Karnevalové radovánky v cirkuse – ŠD II. oddělení

Po návratu z jarních prázdnin nás ve školní dužině čekala oslava konce masopustního období, neboli oslava konce „paní Zimy“. Na oslavu jsme připravili tradiční sladké pečivo z dob našich babiček – boží milosti, které jsou nejlepší čerstvě usmažené. Ostatně jak chutnají druhý den se nám nepovedlo vyzkoušet 🙂 A protože vyvrcholením masopustních oslav byl průvod masek tzv. „maškarád“, které chodívaly v úterý, převlékli jsme se do kostýmů, naplnili mísu koblihami a vydali se na cestu do školní jídelny. Radost měli nejen všichni kolem nás, ale i my. Po návratu jsme si v tělocvičně užívali cirkusových radovánek. Na školní zahradě nás čekalo tradiční „pochovávání basy“(symbol toho, že v postu si hudebníci nezahrají) se smutečním obřadem, pochování basy do země a ohlášením nástupu Popeleční středy. Ve středu nás čekalo překvapení ukryté v piňatě, které jsme si museli vydobýt a vlastnoručně dotvořit. Odměnou nám byla antistresová hračka.