Historické Znojmo a muzeum – IV. třída

Na konci školního roku, když jsme dobrali vlastivědné učivo o historii naší země, jsme jeli všechno teoretické prozkoumat na vlastní oči do Znojma. Nejprve jsme navštívili Jihomoravské muzeum ve Znojmě, kde jsme důkladně prošli všechny přístupné expozice. Jednalo se o přírodovědnou část – neživá a živá příroda, dále historická část – řemesla, středověké zbraně a umění.

Následovala procházka městem Znojmem a pozorování stavebních stylů, jak se v průběhu dějin měnily. Děti si to na dvou místech zaznamenaly do svých sešitů vlastivědy. Románskou rotundu sv. Kateřiny a gotický kostel sv. Mikuláše je vidět jak na fotografiích, tak i v dětských sešitech. Většina domů na největších náměstích Znojma zase vykazují znaky renesanční.

Na konci nesmí chybět občerstvení a utrácení. Počasí i nálada byly perfektní, tak se někdy příště vydáme do Znojma zase, tentokrát s jiným cílem.